Faktury online

Faktury online - wystawiaj dokumenty sprzedażowe i zakupowe w Systim

Program Systim pozwala nie tylko na wystawienie faktury online, ale także na wystawianie wszelkich dokumentów sprzedażowych, jak i zakupowych, za jednym kliknięciem. Dostępne są proste wzory faktur do wypełnienia i wydrukowania w PDF lub bezpośrednio z drukarki. Program do obsługi faktur online dostępny jest z dowolnego miejsca, wystarczy dostęp do internetu - wystawiaj i wysyłaj e-faktury online z programem Systim.

Wystawione dokumenty sprzedażowe można w szybki sposób powiązać z płatnością, a dzięki zaznaczeniu opcji „rozlicz automatycznie” płatności danego dokumentu sprzedażowego zostają automatycznie rozliczone. Dodatkowo można automatycznie przy wystawieniu faktury online wystawić także dokument wydania z magazynu.

Pola formularzy przy wystawianiu dokumentów sprzedaży i zakupu są krótkie i proste, niektóre uzupełniają się automatycznie, np. przy dodawaniu produktów (pobierane są z produktów umieszczonych w zakładce "produkty"), co znacząco przyśpiesza wypełnianie dokumentu, ponieważ wszelkie ceny są automatycznie dodane i nie trzeba ich ręcznie uzupełniać. Inne dane jakie są możliwe do uzupełnienia lub wyboru to - rodzaj dokumentu, numer dokumentu, kontrahent, numer rachunku bankowego.


Co umożliwia program do faktur online Systim?

W Systim istnieje możliwość wystawiania różnych rodzajów dokumentów sprzedażowych, takich jak: faktura VAT, faktura Pro Forma, paragonów, rachunków, faktura VAT Marża itp. oraz możliwość wystawienia dokumentów w walucie - faktura VAT, faktura zaliczkowa, faktura zw. Z VAT (d. Rachunek), faktura Pro Forma. Dodatkowo można wystawiać inne dokumenty, takie jak: oferta, list przewozowy, dowód wewnętrzny itp oraz wszelkie dokumenty zakupowe. Na dokumentach sprzedażowych, jak i fakturowych można w łatwy sposób dokonywać korekt. Do dyspozycji użytkowników jest także możliwość obsługi drukarek fiskalnych - dajemy możliwość drukowania paragonów fiskalnych poprzez darmowy program Systimplus.

Wystawione dokumenty sprzedaży można edytować oraz w każdym momencie wydrukować, pobrać do wersji PDF lub do wersji edytowalnej .odt. Można też wysyłać dokumenty bezpośrednio do kontrahentów. Jest także możliwość wydruku wszelkich rejestrów dokumentów oraz możliwość łatwej modyfikacji szablonów dokumentów - dodania własnego logo, wizualizacji graficznej szablonów, dodania dodatkowych danych itd. Dokumenty mogą być definiowane według własnych sposobów numeracji dokumentów (numeracja roczna, miesięczna, dodatkowe symbole i numery kalendarzowe).

Aby szybciej odnaleźć konkretne dokumenty można skorzystać z opcjonalnego filtrowania wg rodzaju, daty, po zapłaconych lub niezapłaconych dokumentach itp.

Dokumenty sprzedaży/zakupu powiązane są z dokumentami wydania/przyjęcia na magazyn, dzięki czemu w łatwy sposób można podglądać powiązane dokumenty magazynowe z dokumentami sprzedaży.

Na wystawianych dokumentach sprzedaży można udzielać rabatów konkretnym kontrahentom. Produkty dodawane są opcjonalnie w cenach brutto - za odhaczeniem odpowiedniej opcji, a dodatkowo istnieje możliwość trybu skanowania produktów, aby można było je szybciej dodać do wystawianego dokumentu bez potrzeby ich szukania w magazynach.

Na liście wystawionych dokumentów przy ich kwotach pojawiają się pomocne kolory wartości wg statusu: zapłacone (zielony), niezapłacone (czerwony), zaliczka (pomarańczowy), a dodatkowo mijający termin płatności danego dokumentu kolorowany jest na czerwono - data.

Aby ułatwić użytkownikom wystawianie kolejnych dokumentów podobnych do poprzednich, dodano możliwość wystawienia dokumentu na podstawie już wcześniej wystawionego - znacznie przyśpieszy to proces wystawiania podobnych dokumentów i pomoże uniknąć niepotrzebnego wpisywania jeszcze raz tych samych danych.

Wszystkie dokumenty sprzedaży czy zakupu można od razu zaksięgować poprzez jedno kliknięcie w ikonę. System automatycznie przenosi użytkownika do zakładki księgowości i uzupełnia niezbędne pola, resztę wystarczy tylko do uzupełnić i potwierdzić - to wszystko.

Po skonfigurowaniu poczty e-mail z kontem Systim istnieje możliwość wysyłania przypomnień e-mail o niezapłaconych fakturach.

Praca na programie Systim jest możliwa z dowolnej ilości stanowisk, z dowolnej ilości miejsc w kraju czy na świecie. W momencie, gdy czegoś zabraknie w Systim jest dostępna opcja rozwoju programu (np. spowodowana rozwojem firmy), a więc dodania dodatkowych funkcjonalności do programu na zamówienie.
Zobacz także:

30 dni testów za darmo, bez zobowiązań

Zobacz pełny cennik


Pierwsze wystawianie faktury online w Systim - wideo

← Sprawdź poradnik wideoWięcej szczegółów na:

Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok