Program księgowy Systim

Program księgowy Systim oferuje możliwość prowadzenia tzw. księgowości uproszczonej, ale również pełnej księgowości.

W programie księgowym Systim można prowadzić tzw. księgowość uproszczoną za pomocą Księgi Przychodów i Rozchodów/Ryczałtu, ale również pełną księgowość prowadzoną za pomocą Księgi Rachunkowej (Handlowej).

Prowadzenie i rozliczanie księgowości, dzięki możliwościom, jakie oferuje program Systim, jest dużo prostsze, wygodniejsze i szybsze. System ułatwia księgowanie operacji gospodarczych ponieważ zaczytuje dane z wystawionej w programie wcześniej faktury sprzedażowej lub wprowadzonej zakupowej i przenosi je do księgowości, uzupełniając tym samym większość pól we wpisie księgowania. W KPiR system przenosi dane kontrahenta oraz kwoty do odpowiednich kolumn. Natomiast w KH system przenosi również dane kontrahentów i kwoty, umieszczając je na odpowiednich kontach. Jednakże należy pamiętać najpierw o wprowadzeniu szablonów dokumentów w pełnej księgowości, aby system mógł za każdym razem dodawać schemat zapisanego księgowania. Dodatkowo można skorzystać z funkcji automatycznego księgowania, dzięki temu system samodzielnie zaksięguje masowo wszystkie dokumenty z wybranego okresu. Oczywiście możliwe jest również samodzielne księgowanie bez rejestrowania dokumentów sprzedaży i zakupu w zakładce „Sprzedaż” i „Zakup”.

Dodatkowo program księgowy Systim pozwala generować wszelkie raporty (Rejestr sprzedaży/zakupu VAT, KPiR, zestawienie przychodów/kosztów) i deklaracje do Urzędu Skarbowego (np. VAT 7, VAT UE, VAT-27, PIT 36) oraz do pliku JPK. Wygenerowane deklaracje w programie Systim mogą być wysyłane bezpośrednio z programu do Urzędu Skarbowego poprzez dodatkowy darmowy program SystimPlus.

Z możliwości programu Systim mogą korzystać osoby samodzielnie prowadzące księgowość jak również biura rachunkowe.


Sprawdź wszystkie funkcjonalności programu Systim: >> KLIKNIJ <<


30 dni testów za darmo, bez zobowiązań

Zobacz pełny cennik


Uproszczona księgowość w Systim - wideo

← Sprawdź poradnik wideo


Pełna księgowość w Systim - wideo

← Sprawdź poradnik wideo cz. 1

← Sprawdź poradnik wideo cz. 2
Więcej szczegółów na:

Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok