Jak wysłać JPK elektronicznie w Systim?

Systim w pełni obsługuje wysyłkę JPK w zakresie obecnie przewidzianym przepisami prawa dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

Jak przesłać JPK_VAT używając Systim?
1. Wymagana jest najnowsza wersja programu SystimPlus v1.16.10.06 dostępna do pobrania tutaj - pobierz program SystimPluspobierz program SystimPlus.
2. Wymagane jest również posiadanie podpisu kwalifikowanego i oprogramowania do niego zainstalowanego na komputerze.


Następnie należy wygenerować JPK_VAT przechodząc do modułu "Księgowość" (odpowiednio KPiR lub KH) -> deklaracje, podając okres, za który chcemy wygenerować JPK oraz wybierając Urząd Skarbowy.

Po zapisie danych pojawi się nowy wpis na liście deklaracji.

Kolejnym krokiem, jest wysyłka Jednolitego Pliku Kontrolnego. W tym celu, na liście deklaracji, należy odnaleźć właśnie dodany JPK i kliknąć ikonę "podpisz i wyślij JPK".

Instrukcję z wysyłką nowego JPK V7 można znaleźć na stronie:

https://www.systim.pl/wysylka-pliku-jpk-v7.pdf

W razie jakichkolwiek problemów z procesem podpisu i wysyłki JPK, należy zapoznać się z dodatkowymi informacjami dostępnymi poniżej:
1. https://www.systim.pl/wysylanie-e-deklaracji.php
2. https://www.systim.pl/wysylanie-i-ksiegowosc-JPK-w-firmie.php

powrót do pytań
~z 13.07.2022 16:16 najpierw trzeba upowaznienie w urzedzie skarbowym zlozyc zeby potem podpisem elektronicznym to podpisywac nawet jak sie jest prezesem i samemu sie zakladalo spolke z oo. trzeba sobie samemu wystawic upowaznienie i zlozyc do urzedu
da sie online, ale bez tego nie da rady.
#1
Systim.pl 26.10.2022 16:09 Zgadza się, jeśli chcemy wysyłać deklarację do Urzędu Skarbowego z Systim (czy jakiegokolwiek innego programu) za np. spółkę z o.o. to musimy wpierw złożyć deklarację UPL-1 gdzie osoba uprawniona do reprezentowania spółki upoważni daną osobę do składania deklaracji.

Tak jak napisano w komentarzu wyżej, w sytuacji gdy np. jesteśmy prezesem spółki to również musimy sami siebie na deklaracji UPL-1 upoważnić do wysyłania deklaracji. :)
#2

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok