Faktury online

Faktury online - wystawiaj dokumenty sprzedażowe i zakupowe w Systim

Program Systim pozwala na wystawienie faktur online - wszelkich dokumentów sprzedażowych, jak i zakupowych za jednym kliknięciem. Dostępne są proste formularze faktur do wypełnienia w celu wystawienia faktury. Istnieje także możliwość modyfikacji szablonów dokumentów (wydruków). Wystawione dokumenty można zawsze pobrać do formatu PDF lub wydrukować bezpośrednio na drukarce. Program do obsługi faktur online dostępny jest z dowolnego miejsca, wystarczy dostęp do internetu - wystawiaj i wysyłaj e-faktury online z programem Systim.

Wystawione dokumenty sprzedażowe można w szybki sposób powiązać z płatnością, a dzięki zaznaczeniu opcji „rozlicz automatycznie” płatności danego dokumentu sprzedażowego zostają automatycznie rozliczone. Dodatkowo można automatycznie przy wystawieniu faktury online wystawić także dokument wydania (lub przyjęcia) z magazynu.

Pola formularza przy wystawianiu dokumentów sprzedaży i zakupu są krótkie i proste do uzupełnienia. Niektóre z tych pól uzupełniają się automatycznie, np. przy dodawaniu produktów (pobierane dane z produktu umieszczonego w zakładce "Produkty"), co znacząco przyśpiesza wypełnianie dokumentu. Istnieje jeszcze opcja "tryb skanowania", która umożliwia szybkie zeskanowanie kodów kreskowych produktu, dzięki czemu system wyszuka produkt z magazynu Systim i doda pozycje tych produktów do wystawianego dokumentu. Na wystawianym dokumencie zostają zaczytane wszystkie dane o produkcie umieszczone w zakładce Produkty, dzięki czemu tych pól nie trzeba ręcznie wypełniać. Pozostaje jedynie uzupełnienie pól: rodzaj dokumentu i kontrahent.


Co umożliwia program do faktur online Systim?

W Systim istnieje możliwość wystawiania różnych rodzajów dokumentów sprzedażowych, takich jak: faktura VAT, faktura Pro Forma, paragonów zwykłych i paragonów fiskalnych (przy odpowiednim pakiecie), rachunków, faktura VAT Marża i innych. Jest także możliwość wystawienia dokumentów w walucie - faktura VAT, faktura zaliczkowa, faktura zw. Z VAT (d. Rachunek), faktura Pro Forma itd. Dodatkowo można wystawiać inne dokumenty, takie jak: oferta, list przewozowy, dowód wewnętrzny oraz wszelkie dokumenty zakupowe. Na dokumentach sprzedażowych lub magazynowych można w łatwy sposób dokonywać korekt. Do faktur zakupowych istnieje możliwośc wystawienia noty korygującej.

Do dyspozycji użytkowników jest także możliwość obsługi drukarek fiskalnych - dajemy możliwość drukowania paragonów fiskalnych poprzez darmowy program Systimplus.

Wystawione dokumenty sprzedaży można edytować oraz w każdym momencie wydrukować, pobrać do wersji PDF lub do wersji edytowalnej .odt. Wystawione dokumenty można wysłać bezpośrednio do kontrahentów na ich adres mailowy. Aby dostosować wydruki dokumentów można skorzystać z opcji modyfikacji domyślnych szablonów dokumentów lub dodania własnego. Na szablonach możemy modyfikować dowolne dane, dodać logo firmy i inne elementy graficzne lub użyć zmiennych Systim. Dodatkowo wystawione już dokumenty mogą być definiowane według własnych sposobów numeracji dokumentów (numeracja roczna lub miesięczna, dodanie dodatkowych symbolów i numerów).

Aby szybciej odnaleźć dokumenty można skorzystać z opcjonalnego filtrowania wg rodzaju, daty, po zapłaconych lub niezapłaconych dokumentach itp.

Dokumenty sprzedaży/zakupu powiązane są z dokumentami wydania/przyjęcia na magazyn, dzięki czemu w łatwy sposób można podglądać powiązane dokumenty magazynowe z dokumentami sprzedaży.

Na wystawianych dokumentach sprzedaży można udzielać rabatów wybranym kontrahentom. Produkty dodawane są opcjonalnie w cenach brutto - po zaznaczeniu odpowiedniej opcji. Dodatkowo istnieje możliwość użycia funkcji trybu skanowania produktów - szybkie zeskanowanie kodu produktu i wprowadzenie go na wystawiany dokument (z danymi zaczytanymi z programu).

Na liście wystawionych dokumentów przy ich kwotach pojawiają się pomocne kolory. Każdy z kolorów oznacza wartości wg statusu: zapłacone (zielony), niezapłacone (czerwony), zaliczka (pomarańczowy). Dodatkowo mijający termin płatności (kolumna z datą) danego dokumentu oznaczany jest na kolor czerwony.

Aby ułatwić użytkownikom wystawianie kolejnych dokumentów na podstawie już wystawionych można skorzystać z opcji wystawienia dokumentu na podstawie już wcześniej wystawionego. Znacząco przyśpiesza to proces wystawiania podobnych do siebie dokumentów i pomaga uniknąć niepotrzebnego wpisywania ponownie tych samych danych.

Wszystkie dokumenty sprzedaży i zakupu można zaksięgować poprzez wykonanie jednego kliknięcia w ikonę opcji. System automatycznie przenosi użytkownika do zakładki księgowości i uzupełnia niezbędne pola. Brakujące pola (puste) należy opcjonalnie uzupełnić i potwierdzić. Dokument zostanie zaksięgowany i pojawi się w module Księgowości. Użytkownicy prowadzący księgowość w Systim mają także możliwośc włączenia opcji automatycznego księgowania, która umożliwia wystawienie dokumentu i następnie automatyczne zaksięgowanie go przez program samoistnie.

Po skonfigurowaniu poczty e-mail z kontem Systim istnieje możliwość wysyłania przypomnień o niezapłaconych fakturach na podany adres e-mail.

Praca na programie Systim jest możliwa o każdej porze, w każdym miejscu na świecie i prawie na każdym urządzeniu. W momencie, gdy czegoś zabraknie w Systim jest dostępna opcja rozwoju programu (np. spowodowana rozwojem firmy), a więc dodania dodatkowych funkcjonalności do programu na zamówienie. Wszelke propozycje są równiez mile widziane - są one notowane w kolejce do wykonania.
Zobacz także:

30 dni testów za darmo, bez zobowiązań

Zobacz pełny cennik


Pierwsze wystawianie faktury online w Systim - wideo

← Sprawdź poradnik wideo