Pełna księgowość w programie Systim

Z programem Systim pełna księgowość w firmie staje się niezwykle wygodna - wypróbuj księgowanie w Księdze Rachunkowej (Handlowej).

Program Systim zdecydowanie ułatwia prowadzenie pełnej księgowości za pomocą Księgi Rachunkowej. Pełna księgowość jest bardziej skomplikowaną i rozbudowaną formą prowadzenia księgowości, ponieważ ewidencjonuje się w niej praktycznie każde zdarzenie — wyciągi bankowe, raporty kasowe, eksport i import towarów, wewnątrzwspólnotowe nabycie i dostawę towarów etc. Oznacza to, że pełna księgowość wymaga od przedsiębiorcy poświęcenia większej uwagi i czasu na ewidencjonowanie.

Program Systim jest na tyle rozbudowanym programem, że umożliwia prowadzenie pełnej księgowości, jak i również rozliczanie kadr i płac, fakturowanie i dużo więcej. W programie możliwe jest księgowanie m.in. z rodzaju dokumentu:

Istnieje jeszcze dodatkowa opcja importowania wyciągów bankowych, która umożliwia księgowanie wyciągów bankowych w dużo prostszy i szybszy sposób.

Dodawanie nowego księgowania podzielone jest na trzy sekcje: sekcja danych dowodu księgowego, sekcja Rejestru VAT oraz sekcja księgowania.

Program umożliwia użytkownikowi pełną swobodę modyfikacji i dopasowania księgowości do swojej działalności. W ustawieniach (konfiguracja księgowości) możliwe jest dodawanie, jak i edytowanie planu kont, układu bilansu, układu RZiS, kont domyślnych, szablonów dokumentów księgowania i tym podobnych.

W pełnej księgowości możliwe jest również rozliczanie rozrachunków (należności i zobowiązania). Rozrachunki to inaczej należności i zobowiązania, które powstają w związku z prowadzoną działalnością. Rozrachunki, a więc należności i zobowiązania wynikają z różnych tytułów, np. dostaw i usług, publicznoprawnych, czy pożyczek. W programie można samodzielnie powiązać dane rozrachunki lub skorzystać z automatycznego rozliczenia rozrachunków.

Rozliczanie rozrachunków (należności lub zobowiązań) w Systim jest proste i intuicyjne. Jednakże, aby móc w pełni korzystać z opcji „rozrachunki” należy na początek zaksięgować dokumenty sprzedaży/zakupu oraz płatności — raport kasowy (RK) lub wyciąg bankowy (WB). Dzięki wprowadzonym dokumentom księgowym i płatności będzie można powiązać odpowiednie rozrachunki. 

Dodatkowo istnieje możliwość generowania wszelkich raportów (Rejestr sprzedaży/zakupu VAT, KPiR, zestawienie przychodów/kosztów) i deklaracji do Urzędu Skarbowego (np. VAT 7, VAT UE, VAT-27, PIT 36) oraz pliku JPK. Wygenerowane deklaracje mogą być wysyłane bezpośrednio z programu do Urzędu Skarbowego, za pomocą darmowego programu SystimPlus.

Dzięki opcji raportów możliwe jest pobranie wszelkich raportów księgowych. Dokumenty można pobrać do formatu PDF, bezpośrednio wydrukować lub niektóre dokumenty pobrać także do wersji edytowalnej „.odt”. Można tu pobrać wiele wydruków niezbędnych w codziennej pracy z modułem księgowość. Są tu zarówno raporty sprzedaży i zakupu VAT, umożliwiające obliczenie VAT do zapłaty, podsumowania roczne rejestrów zakupu i sprzedaży, a także raporty związane z księgowaniami:

Natomiast opcja generowania deklaracji do Urzędu Skarbowego umożliwia pobranie wszelkich potrzebnych deklaracji podatkowych, np. VAT 7, VAT UE, CIT-8 czy nowy Plik JPK. Istnieje tu możliwość zapisu deklaracji VAT 7 i VAT EU oraz deklaracji kwartalnych. Aby zmienić rodzaj drukowanych deklaracji (miesięczne/kwartalne) należy zmienić odpowiednią opcję w administracji, w opcjach. Zapisane deklaracje można w późniejszym czasie otwierać w formacie PDF.


Sprawdź wszystkie funkcjonalności programu Systim: >> KLIKNIJ <<


30 dni testów za darmo, bez zobowiązań

Zobacz pełny cennik

Pełna księgowość w Systim - wideo

← Sprawdź poradnik wideo cz. 1

← Sprawdź poradnik wideo cz. 2
Więcej szczegółów na:

Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok