Program księgowy Systim

Program księgowy Systim oferuje możliwość prowadzenia tzw. księgowości uproszczonej, ale również pełnej księgowości.

W programie księgowym Systim można prowadzić tzw. księgowość uproszczoną za pomocą Księgi Przychodów i Rozchodów lub Ryczałtu, ale również pełną księgowość prowadzoną za pomocą Księgi Rachunkowej (Handlowej).

Prowadzenie i rozliczanie księgowości, dzięki możliwościom, jakie oferuje program Systim, jest dużo prostsze, wygodniejsze i szybsze. System ułatwia księgowanie ręczne wybranych operacji gospodarczych (system zaczytuje dane z wystawionej w programie faktury i przenosi je do księgowości, uzupełniając tym samym większość pól we wpisie księgowania) oraz umożliwia skorzystanie z automatycznego księgowania dokumentów (wystarczy wystawić fakturę, a zostanie ona automatycznie zaksięgowana w module Księgowości). Dodatkowo w pełnej księgowości znajduje się opcja umożliwiająca księgowanie masowe wybranych dokumentów z całego miesiąca (system samodzielnie zaksięguje masowo wszystkie dokumenty z wybranego okresu).

Program księgowy Systim pozwala na generowanie plików JPK i wszelkich e-deklaracji z możliwością ich bezpośredniej wysyłki do Urzędu Skarbowego (np. VAT 7, VAT UE, VAT-27, PIT 36) przez dodatkowy, darmowy program SystimPlus.

Z możliwości programu Systim mogą korzystać osoby samodzielnie prowadzące księgowość, jak również biura rachunkowe.


Sprawdź wszystkie funkcjonalności programu Systim: >> KLIKNIJ <<Jak prowadzić księgowość w Systim?

Uproszczona księgowość w Systim - wideo

← Sprawdź poradnik wideo


Pełna księgowość w Systim - wideo

← Sprawdź poradnik wideo cz. 1

← Sprawdź poradnik wideo cz. 2