Lista adresów do doręczeń osób reprezentujących spółkę i prokurentów/ wskazanie pełnomocnika do doręczeń w Rzeczypospolitej Polskiej

Opublikowano:

Składając wniosek o rejestrację spółki do KRS musimy przedstawić kilka załączników, na których wskażemy informacje niezbędne do założenia spółki. Dotyczy to oczywiście nie tylko spółki, ale również innych osób prawnych takich jak stowarzyszenia czy fundacje.

 

Obowiązek ten wynika z art. 167 Kodeksu Spółek Handlowych. Brak jest narzuconej odgórnie formy takich oświadczeń. Muszą zatem zostać przygotowane i przesłane jako zwykłe pismo.

Jednym z takich dokumentów jest lista adresów do doręczeń do osób wszystkich osób reprezentujących spółkę (czyli w sp. z o.o. zarząd i prokurentów). Można ją przedstawić zarówno w formie listy, podpisanej przez członków zarządu na niej zawartych, jak i w formie oświadczeń podpisanych przez każdą z osób z osobna.

W naszym przykładzie zawarliśmy pojedyncze oświadczenie członka zarządu. Musi ono zostać podpisane przez osobę składającą to oświadczenie.

 

Oświadczenie o adresie do doręczeń członka zarządu

 

Więcej informacji na temat załączników do wniosku o wpis spółki do KRS znaleźć można:

Jak przygotować załączniki do wniosku o wpis spółki do KRS?

Podobne artykuły
Inne artykuły
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!